Свечано отворен нови објекат ПУ „Црвенкапе“

петак, 24 септембар 2021 08:42 |

Поводом Дана општине Мали Зворник 17. септембра 2021. године свечано је отворен новоизграђени објекат Предшколске установе „Црвенкапа“ у месној заједници Доње Насеље.

Поред челника локалне самоуправе и колектива предшколске установе свечаности су присуствовали Урс Шмид амбасадор Швајцарске у Србији, Ненад Поповић министар за иновације и технолошки развој у Влади Србије, представници Швајцарске агенције за сарадњу и развој (CDS) и регионални директор HELVETAS-a за источну Европу Јенс Енгели, као и шеф програма „Реформе пореза на имовину“ Александар Грунауер са сарадницима.

Објекат је изграђен и опремљен новцем из Наградног фонда Владе Швајцарске који је Мали Зворник освојио као награду за најбоље исказане резултате у оквиру програма „Реформа пореза на имовину“ у току 2019. и 2020. године

Новоизграђени објекат има две засебне учионице са мокрим чвором за децу, просторију за васпитаче, трпезарију, тоалет за особље и самостално грејање са котлом на пелет.

Објекат ће моћи да прими од 40 до 50 малишана, у зависности од старосне групе која буде уписана. На овај начин ће се решити листа чекања на којој се тренутно налази четрдесетак малишана. Према речима председника општине Г-дина Зорана Јевтића почетком октобра нови објекат почиње са радом.